Repozytoria publicznych danych w Internecie

Zdarza się że na potrzeby różnych analiz potrzebujemy dostępu do różnego rodzaju danych. Istnieje wiele zasobów publicznych danych które możemy wykorzystać w swojej pracy. Postanowiliśmy podzielić się z wami linkami do niektórych zasobów internetowych.

Google

Google oferuje dwa serwisy które pozowlą nam znaleźć potrzebne dane. Pierwszym serwisem jest  Google Public Data, drugim Dataset Search.

Google Cloud Public Datasets

Google Cloud Public Datasets

Eurostat

Eurostat jest zasobem danych statystycznych państw Unii Europejskiej. Znajdziesz tam dane na temat gospodarki, społeczeństwa, nauki, transportu... Poruszanie się po tej stroni stanowi niestety wyzwanie; interfejs jest infantylny, nieczytelny a same dane pozostawiają wiele do życzenia - są dziurawe jak stare gacie, jak to "Unia", ale można uzyskać tam jakieś dane do dalszych analiz.

COVID-19 Data Repository

Dane na czasie.COVID-19 Data Repository by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University: https://github.com/CSSEGISandData/COVID-19

Zagregowane dane z wielu źródeł z całego świata.

The home of the U.S. Government’s open data

Publiczne dane amerykańskiej administracji rządowej. Jak o sobie piszą na stronie: Tutaj znajdziesz dane, narzędzia i zasoby do prowadzenia badań, tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych, projektowania wizualizacji danych i nie tylko.

Główny Urząd Statystyczny

Dane polskiej administracji.

Kaggle

W Kaggle znajdziesz cały kod i dane potrzebne do 'data science'. Korzystaj z ponad 50 000 publicznych zbiorów danych i 400 000 publicznych notatników, aby błyskawicznie zrobić dowolną analizę.

Zbiory NASA

NASA Earth Data udostępnia dane na temat atmosfery, oceanów, ziemi, słońca...

WHO

Dane Światowej Organizacji Zdrowia

NOAA

Dane National Oceanic and Atmospheric Administration. Czyli dane na temat stanu wód, powietrza, pogody, huraganów.

Registry of Open Data on AWS

Otwarte dane Amazon AWS